Friday, February 11

Fixtures in League Two, Lowland League, Lowland Development League

cinch Scottish League Two (7.45pm ko)

  • Edinburgh City 1-0 Stirling Albion – artificial

Lowland League (7.45pm ko)

  • Broomhill 2-3 Edinburgh University – artificial

Potts Cup – Second Round (7.30pm ko)

  • Queen of the South 0-2 Threave Rovers -artificial

Lowland Development League (U20) – Conference A (8pm ko)

  • Broomhill 2-0 Spartans (@ Toryglen Football Centre– artificial 
  • Caledonian Braves 1-4 Stirling Albion
  • Cumbernauld Colts 2-0 East Fife
  • Gala Fairydean Rovers 0-0 Edinburgh City
  • Stirling University 3-1 Kelty Hearts (@ Gannochy Sports Centre, 7.45pm) 
  • Bonnyrigg Rose P-P Civil Service Strollers

Lowland Development League (U20) – Conference B (8pm ko)

  • Edinburgh College P-P Musselburgh Athletic
  • Glenrothes 2-1 Edinburgh University
  • Heriot-Watt University 2-1 Camelon Juniors – fixture reversed
  • Penicuik Athletic 2-1 Kennoway Star Hearts
  • Preston Athletic 2-0 Edinburgh South (@ Middleshot 3G– artificial 
  • Sauchie Juniors 7-1 Edinburgh United (@ Lornshill Academy– artificial 
  • Whitehill Welfare 3-3 Armadale Thistle

Lowland Development League (U20) – Conference C (8pm ko)

  • Craigroyston 5-5 Fauldhouse United (@ St Marks Park, 7.30pm)
  • Dalkeith Thistle P-P Jeanfield Swifts
  • Dunipace 4-0 Hill of Beath Hawthorn
  • Inverkeithing Hillfield Swifts 14-0 Livingston United (@ Fleet Grounds, Rosyth– artificial 
  • Leith Athletic 2-2 Newtongrange Star (@ Meggetland 3G– artificial 
  • Lothian Thistle HV 7-0 Oakley United
  • Tynecastle 1-0 Blackburn United (@ Saughton 3G– artificial 

Lowland Development League (U20) – Conference D (8pm ko)

  • Glasgow United 1-3 Bellshill Athletic (@ Greenfield Football Centre) – artificial
  • Shotts Bon Accord P-P Kirkintilloch Rob Roy
  • St Peter’s 6-1 East Kilbride Thistle
  • St Roch’s 1-5 Cambuslang Rangers (@ Petershill Park– artificial 
  • Forth Wanderers P-P Blantyre Victoria

Lowland Development League (U20) – Conference E (8pm ko)

  • Johnstone Burgh 7-0 Rossvale
  • Maryhill 2-1 BSC Glasgow (@ Springburn Park– artificial 
  • Pollok 3-2 St Cadoc’s (@ Nethercraigs Sports Complex, 7.30pm) – artificial 
  • St Anthony’s 7-1 Drumchapel United
  • Yoker Athletic 1-6 Clydebank (@ Holm Park) – artificial
  • Gartcairn P-P Benburb – due to Knockout Cup tie
  • Vale of Leven P-P Ashfield – due to Knockout Cup tie

Lowland Development League (U20) – Conference F (8pm ko)

  • Arthurlie 1-2 Ardeer Thistle (@ Cowan Park– artificial 
  • Beith Juniors 1-1 Neilston (@ Beith Astro– artificial 
  • Port Glasgow Juniors 0-4 Irvine Meadow XI (@ Inverclyde Acad– artificial – change of venue
  • Whitletts Victoria P-P Auchinleck Talbot (@ Dam Park, 7.30pm) – damage to pitch
  • Troon P-P Whitletts Victoria – due to Knockout Cup tie

Lowland Development League (U20) – Knockout Cup West  Second Round (8pm ko)

  • Benburb 5-1 Ashfield (@ New Tinto Park) – artificial
  • Gartcairn 2-1 Troon

Note: for all of the above Lowland Development League games, venues and kick off times are subject to change, often at short notice and with no publicity.  This list will be updated with available information, but you are advised to contact the home club for confirmation.  

***Know about a fixture that’s not listed? Venue or kick off time changed? Please leave a comment.***

4 thoughts on “Friday, February 11

Comments are closed.