Wednesday, March 9

Fixtures in Premiership, Highland League, South Challenge Cup, Lowland League Cup, West of Scotland League, Glasgow Cup, British Universities & Colleges Sport (BUCS)

cinch Scottish Premiership (7.45pm ko)

  • Dundee 0-1 St Mirren

Breedon Highland League (8pm ko)

  • Deveronvale 0-6 Fraserburgh
  • Forres Mechanics 0-8 Brora Rangers
  • Fort William 0-4 Nairn County (@ Station Park)
  • Keith 0-6 Buckie Thistle
  • Rothes 0-1 Brechin City

South Challenge Cup – Fifth Round (7.30pm ko)

  • Auchinleck Talbot 3-1 Caledonian Braves

Lowland League Cup – Group Stage (7.45pm)

  • (SW) Dalbeattie Star P-P East Kilbride – pitch unplayable 

PDM Buildbase West of Scotland League – Premier Division (7.30pm ko)

  • Benburb 3-1 Beith Juniors – artificial
  • Rossvale 2-1 Cumbernauld United (7.45pm)  – artificial
  • Darvel P-P Kilwinning Rangers – pitch unplayable 
  • Irvine Meadow XI P-P Clydebank – pitch unplayable 
  • Auchinleck Talbot P-P Rutherglen Glencairn – due to South Challenge Cup tie

Glasgow Cup – Group Stage (1pm ko)

  • Celtic 5-0 Partick Thistle (@ Excelsior Stadium) – artificial

British Universities & Colleges Sport (BUCS) – National Championship – Semi Final

  • Stirling 1st 0-3 Loughborough 1st (@ Gannochy Sports Centre 3G, 3.15pm) – artificial 

British Universities & Colleges Sport (BUCS) – Scottish Conference Cup – Final

  • Stirling 2nd 0-3 St Andrews 1st (@ Gannochy Sports Centre, 1.15pm) – artificial 

British Universities & Colleges Sport (BUCS) – Scottish Tier 1 – final matches

  • Edinburgh 1st – Aberdeen 1st (@ East Peffermill, 3pm)
  • Heriot Watt 1st – Abertay 1st (@ Oriam Outdoor, 4.30pm) – artificial
  • Robert Gordon 1st – Glasgow 1st (@ Balmoral Stadium, 1.30pm) – artificial

British Universities & Colleges Sport (BUCS) – Scottish Tier 2

  • Napier 1st – Dundee 1st (@ Ainslie Park, 2pm) – artificial

***Know about a fixture that’s not listed? Venue or kick off time changed? Please leave a comment.***

2 thoughts on “Wednesday, March 9

Comments are closed.